vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım   saç bakım  
sex shop

MÜFTÜ CELAL SÜRGEÇ, “ KARİYER GÜNÜNDE” İMAM HATİPLİLERE SESLENDİ!

Kahramanmaraş Anadolu İmam hatip Lisesi tarafından düzenlenen “ Kariyer Günleri” etkinliğinin bu ay ki konuşmacısı İl Müftüsü Celal Sürgeç oldu. Müftü Sürgeç gençlere çok değerli kariyer tavsiyelerinde bulundu, İmam Hatipli olmanın önemine değindi.
Bu haber 2017-11-22 13:39:26 eklenmiştir.
sex shop

Anadolu Erkek İmam hatip Lisesinde kariyer günleri programı kapsamında Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç İmam hatipli gençlerle konferans salonunda sıcak ve samimi ortamda bir araya geldi.  

Anadolu İmam hatip Lisesi Müdürü Yusuf Dönmez selamlama konuşmasında “Kariyer Günleri” etkinliğimize olan davetimizi kırmayarak bizleri onurlandıran İl Müftüsü Celal Sürgeç’e teşekkür ediyorum dedi. Dönmez; “Kariyer Günleri; İmam-Hatip Lisesi mezun olup kariyer sahibi olanları davet ediyoruz. Öğrencilerimize bilgi vermenin yanında moral ve motivasyon artırmak, örnek almalarını sağlamak üzere beş yıldan beri bu projeyi uygulamaktayız. Bu günde Sayın Müftümüz Celal Sürgeç hocamızı davet ettik, sağ olsun bizleri kırmadılar, kendilerine şükran borçluyuz. Şunu göreceksiniz ki, kendisi söz erbabı, her bakımdan örnek bir insan, onu sizlerle baş başa bırakıyorum.”şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç konuşmasında İmam Hatipli olmanın avantajları ve sorumluluklarına değindi, tüm öğrencilerin bu farkındalığı hissederek İmam Hatipli olma ruhunu hayata geçirmeleri gerektiğini ifade etti. Sürgeç, Pırıl pırıl bir İmam hatip gençliğini burada görmekten onlarla beraber olmaktan son derece memnun olduğunu da belirtti. İl Müftüsü Celal Sürgeç konuşmasında; “ Bu güne kadar bize üreten değil tüketen bilinci aşılandı. Buna ne diyorlar? Öğrenilmiş, öğretilmiş, çaresizlik! Bu şekilde bu çaresizliği kırmamız lazım. Sizler bana göre Kartal’sınız. Onun için bize dayatılan bu bilinci yıkacağız. En güzel şekilde şehirleri, kendi medeniyetimize en uygun olarak inşa edeceğiz. Bu gün Avrupa medeniyeti Endülüs’e borçludur. Eğer Avrupa da bir reform hareketi başlamışsa bir Rönesans yapılmışsa tamamen Endülüs onların gözünü açmıştır.” 

Müftü Sürgeç konuşmasının sonunda öğrencilere Kur’an-ı çok iyi anlamalarını çok iyi öğrenmelerini istedi, şöyle dedi: “Kur’an’ın okunduğunda orada Allah’tan, varlıktan, Peygamberlerden, Onların mücadelelerinden, toplumun yozlaşmasından ve Peygamberlerin sözünün niye dinlenmediğinden bahseder. Bir de neyden bahseder? Evrenden, yaratılıştan kâinattan, insandan bahseder. Ve ne yapar büyük kâinat kitabını okumamızı ister. Kendi kendimizi okumamızı ister.  Bu şekilde büyük kâinat kitabı dediğimiz Evreni çok iyi okuyacağız. Cenab-ı Allah’tan beslenmeyen bilgi insanın başına beladır. Tek başına bilgi bir güç değildir. Vahiy bağlantısı koparıldığında bilgi insanın başını belaya sokar. Bunun için Kur’an-ı iyi anlayacağız. Muhteşem bir Kur’an kültürünüz olsun. Eğer Kur’an-ı Kerimi çok iyi anlarsanız, Kur’an’ın tarif ettiği Allah inancı merkeze yerleşir. Eğer iyi öğrenmezseniz, toplumda Allah inancı kayar, eksen kayması yaşar ve siz bir şey yapamazsınız. Hz Peygamberi tanımak istiyorsak Kur’an-ı iyi tanıyacağız. Kur’an-ı Hz Peygambersiz, Hz. Peygamberi Kur’andan ayırmayacağız. Bu şekilde ki akımlara dikkat edeceğiz.”

Kariyer Günleri programı, İmam hatipli gençlerle soru - cevap şeklinde geçen bölümle son buldu.

vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım   jartiyer  
ETİKETLER : maraş haber maraş haberleri maraştan haberler
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR


izmir sex shop izmir sex shop istanbul seks shop

sanalbasin.com üyesidir
Haberler46 Kahramanmaraş Haberleri
© Copyright 2013 Haberler46. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Haberler
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-sgk
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi