vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım   saç bakım  
sex shop

"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü"

Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde "Kadının Şiddetle Mücadelesi" konulu program düzenledi. Programa Sayın Valimizin Eşi Dr. Ruhan ÖZKAN Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet SERTPOLAT İl Müdür Yardımcıları Mustafa KAPLAN, Gözde CERİT, Ali ÖZEN, Kahramanmaraş İl Müftülüğü Cezaevi Vaizi Ali Zülfikar Yiğit ile İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü erkek personeli ve vatandaşlarımız katılım sağlamıştır.
Bu haber 2017-11-27 10:10:13 eklenmiştir.
sex shop

Salon girişinde katılımcılara “Orange The World” (Dünyayı Turuncuya Boya) kampanyasından hareketle turuncu karanfil dağıtımı gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Hanımefendi Dr. Ruhan ÖZKAN “17 Aralık 1999 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından 25 Kasım günü "Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü" olarak belirlenmiştir. Bu tarihten itibaren ülkemizin de aralarında olduğu birçok ülkede 25 Kasım günü nedeniyle her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Eğitim seviyesine bakılmaksızın tüm kadınlar şiddete maruz kalmaktadır. Kadınlar bu mağduriyetlerinde kendilerini yalnız hissetmektedir ancak Türkiye Cumhuriyeti bu açıdan kamu kurumları ile tüm kadınlarımıza destek vermektedir. Mağdur duruma düşen kadınlarımız için gerekli kurumsal yapı her ilde vardır.” dedi.

 Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli Aybüke DOBUR ise şiddetin kadına çocuğa ve aileye etkileri hakkında sunum gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş İl Müftülüğü Cezaevi Vaizi Ali Zülfikar Yiğit  yaptığı konuşmada dinimizde kadına nasıl muamele edilmesi gerektiği ve kadına yönelik ayrımcılığın gerekçeleri üzerinde durularak, dinin görüşü olarak sunulan bazı kabullerin Kur’an-ı Kerim’in ilgili konular hakkındaki mesajları ile alınarak kadına yönelik  ayrımcılığın ve şiddetin temelinde aslında dinin değil de kültürel birikimin etkili olduğu gerçeklerini içeren konularda katılımcıları bilgilendirdi.

 Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet SERTPOLAT ise program sonrası yaptığı açıklamada “Dinimizde kadına şiddetin yeri olmadığını bunu bir hadisi şeriften de(Cennet Anaların Ayağı Altındadır.) bu ülke insanı bilmektedir. Ayrıca Neşet Ertaş’ ın bir sözü aslında bu işi özetler “Kadın İnsan, Erkek İnsanoğludur” bizler Bakanlık olarak Ailenin tüm parçalarına hem genelde hem de bireyde hizmet sunmaktayız. Öncelikle Aile Eğitimleri ile onarı bir arada tutarken, ayrı durumda olanlara ise rehberlik, ekonomik destek veya bakım altına alarak devletin sıcak kucağı durumunda vatandaşımız ile iç içeyiz.” dedi.

Kadına yönelik şiddet, ulusal ve uluslararası tüm gelişmelere rağmen coğrafi sınır, ekonomik gelişmişlik ve öğretim düzeyi bakılmaksızın tüm dünyada ve kültürlerde yaygın olarak görülen evrensel bir sorundur.

17 Aralık 1999 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından 25 Kasım günü "Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü" olarak belirlenmiştir. Bu tarihten itibaren ülkemizin de aralarında olduğu birçok ülkede 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.


Bu kapsamda  "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü" etkinliği çerçevesinde  Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü kadına yönelik şiddete karşı toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı artırmak amacıyla etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

 

 

vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım   jartiyer  
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR


izmir sex shop izmir sex shop istanbul seks shop

sanalbasin.com üyesidir
Haberler46 Kahramanmaraş Haberleri
© Copyright 2013 Haberler46. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Haberler
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-sgk
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi