Bellizade ve Hilton yatırımı...Kahramanmaraş'ta son dönemlerin en çok gündem oluşturan maddelerinden biri de kentsel dönüşümdür. Haliyle gözler bu alanda yapılan çalışmalar ve çalışma yapılması gereken alanlar üzerine yoğunla


Bu makale 2015-10-21 14:40:15 eklenmiştir.
SERDAR BURSALI

Kahramanmaraş'ta son dönemlerin en çok gündem oluşturan maddelerinden biri de kentsel dönüşümdür. Haliyle gözler bu alanda yapılan çalışmalar ve çalışma yapılması gereken alanlar üzerine yoğunlaşıyor. Kahramanmaraş'ın modern bir yüze sahip olması için atılan adımlar, gelecek planlamalar ve proje aşamasındaki bazı yeni adımlar var. Kentsel dönüşüm denildiği zaman aklımıza ilk gelen bölgesel bir çalışma alanı olsa gerek. Bireysele indirgediğimiz zaman da kendi imkan ve ölçüleri dahilinde yapılan yenileme çalışmaları da var. Gücü olan imkanı olan yada geleceğin modern suretini yaratma adına insiyatif alarak hem şehrin yüzüne hem de kent markasına hizmet etme amacı ile harekete geçen insanlar var. Kent merkezinde en büyük çalışmalardan biri de Belli Otel yani Hilton Otel İnşaatı olarak biliniyor. Uluslararası bir firmanın büyük bir bütçe ile başladığı çalışma şehre hizmet için adım adım yürüyor. Öyle ki çalışamalar sırasın da bir çok engelle karşılaşmasına rağmen yılmayan genç kuşak iş adamlarımızdan Ahmet Belli, yine de şehrin bu atılıma ihtiyacı olduğunu bildiği için ciddi bir masrafı da göz önüne alarak harekete geçti. Son dönemlerde Kahramanmaraş'ta vizyon sahibi genç iş adamları şehri bir adım daha ileriye götürme, kendi halkına hizmet için çevre şehirlerde olan güzel örnekleri kendi semtlerinde uygulamak için harekete geçtiler. Neredeyse yeni bir otel yapacak kadar ciddi bir masrafı gözönüne alarak bu ciddi adımı atan Belli ailesini kutluyorum. Çünkü şehirler artık her branşta ayrı ayrı yarışıyor. 

Türkiye'nin önemli sanayi kentlerinden biri olan Kahramanmaraş, yıllardır marka otellerin yokluğu sebebi ile sıkıntılar yaşadı. Mesela Kahramanmaraş'a gelen iş adamları ve veya misafirler yakın olması hasebi ile Gaziantep'te konaklamayı tercih ettiler ve ticari işlerini Gaziantep'ten gelerek konaklamadan yaptılar. Bu da şehrin vizyonu ve markalaşma kültürü benimsemesinin önünde ki en büyük engellerden biridir. Şimdi genç bir iş adamı bir çok sanayicinin göze almadığı bir cesaret ile harekete geçiyor üstelik defalarca, aylarca önünne taş koymalarına rağmen yine de resmi işleri tamamlayarak harekete geçiyor. Soruyorum istese bu veya benzer bir yatırımı başka şehirde yapamazmıydı? Pekale yapardı. Oysa o şehrine hizmet etmeyi seçti ve Dünya markası bir otel ağının yolunu Kahramanmaraş'a çevirdi. Hilton gibi Dünya markası bir otel şimdi Kahramanmaraş'ta hem de herkesin gözü önünde olacak. Belli ailesini bu cesaretinden ve şehirlerine olan sadakatlarından dolayı kutlamak lazım. Ahmet Belli vizyonu olan Dünya'yı gezen ve güzel örnekleri şehrine monte etmeye çalışan bir yatırımcı. Bunun içinde ciddi mücadeleler verdi. Belli Otel yıllarca Kahramanmaraş'ın yükünü çekmişti. Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Galatasaray gibi dev kulüpleri misafir etmiş olan Belli Otel artık çağın adımlarına da uygun olarak ve ciddi bir yatırım ile tepeden tırnağa yenilenerek Hampton By Hilton olarak hizmet vermeye ve komşularda konaklayan misafirlerini kendi sofrasında ağırlamaya hazırlanıyor. Devamını diliyoruz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR


izmir sex shop izmir sex shop istanbul seks shop

sanalbasin.com üyesidir
Haberler46 Kahramanmaraş Haberleri
© Copyright 2013 Haberler46. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Haberler
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-sgk
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi