Anasayfa
Masaüstü Görünüm
Geri Dön

KAHRAMANMARAŞ, NECİP FAZIL ŞEHİR HASTANESİ İLE BİR İLK YAŞADI!

Necip Fazıl Şehir Hastanesi kapsamında yenilikçi hizmetlere devam ediyor. Hastane bünyesinde hizmet veren Kulak Burun Boğaz Kliniğinde geçtiğimiz günlerde önemli bir cerrahi işlem gerçekleştirildi.

Op.Dr. Yusuf Yıldırım önderliğinde Op.Dr. Mustafa Karakaş ve Op.Dr. Hasan Çakar'ın eşlik ettiği ekip tarafından gerçekleştirilen ve Kahramanmaraş ta bir ilk olma özelliği taşıyan ağız içi tükrük bezi cerrahi operasyonu gerçekleştirildi.

Yapılan ameliyatın Kahramanmaraş için bir ilk olduğunu belirten Op.Dr.Yusuf Yıldırım; Çene altı tükürük bezinin kronik  iltihabı nedeniyle boyunda şişlik ve ağrı şikayeti ile başvuran hastaya yapılan tetkik ve tedavi sonrası  ameliyat önerilen hastaya hastalığı hakkında bilgilendirme yapıldı ve ağız içi tükrük bezi cerrahi operasyonunun ilk defa uygulanacağı ve iyileşme sürecinin daha hızlı olacağı anlatılarak operasyonu gerçekleştirdiklerini’’ dedi.

Daha önceden bu ameliyatın klasik yönteminde boyundan kesi yapılarak tükürük bezi çıkarılarak gerçekleştirildiğini belirten Op.Dr.Yusuf Yıldırım; ‘’Uygun hastalarda ağız içinden girilerek de aynı ameliyat yapılabilmektedir. Bu durumda klasik yöntemin aksine, boyunda yara izi olmaması ve yüz felci riskinin çok daha az olması bu ameliyatı daha az komplikasyon ve sonrasında yara izi (Skar doku) olmaması nedeniyle tercih edilecek ve cazip hale gelecektir’’ dedi. Operasyon Op.Dr. Yusuf Yıldırım önderliğinde Op.Dr. Mustafa Karakaş ve Op.Dr.HasanÇakar'ın eşlik ettiği ekip tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrasında hastanın iyileşme süresi klasik yöntemlere göre daha hızlı oldu.

''BÖYLE İLKLERE ADIM ATMA KONUSUNDA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ''

Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde gerçekleşen böyle bir ameliyatın Kahramanmaraş adına Sağlıkta önemli bir adım olduğunu belirten İl Sağlık Müdürlüğü Uz.Dr.Ali Nuri Öksüz; ‘’Necip Fazıl Şehir Hastanemiz başta olmak üzere diğer hastanelerimizin de böyle ilklere adım atmaları konusunda her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Hastalarımızın yararına yapılan venekahat dönemlerini kısaltarak işgücü kaybının önlenmesini amaçlayan bu tür ameliyatların yaygınlaşması konusunda Başhekimlerimiz nezdinde tüm hekimlerimizle her zaman bilgi paylaşımı yapmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Günün Diğer Haberleri